Лабораторії енергоаудиту

НАШІ ІДЕЇ – ВАШ УСПІХ

Мобільна електротехнічна лабораторія
аудиту силових трансформаторів розподільчих мереж

АТ «Хмельницькобленерго» є генератором інноваційних ідей з проектування та виробництва мобільної електротехнічної лабораторії аудиту силових трансформаторів розподільчих мереж 10(6) кВ.

IMG_4897Мобільна електротехнічна лабораторія - це новий продукт на електроенергетичному ринку України створений фахівцями науково-виробничої лабораторії нашої компанії на власних виробничих майданчиках. Наш двадцятирічний досвід у галузі виробництва вимірювального обладнання та установок дозволяє в короткі терміни виконати замовлення енергопостачальних організацій.

Мобільна електротехнічна лабораторія аудиту призначена для використання в умовах експлуатації електричних мереж 10(6) кВ.

У базовому варіанті першого (основного) рівня, відповідно до головної функції вимірювання втрат холостого ходу, короткого замикання та коефіцієнту трансформації за трифазною схемою при номінальних значеннях напруги та струму трансформаторів 10(6)/0,4 кВ, лабораторія комплектується:
  • блоком вимірювання з приладом СА-540, ноутбуком та трифазним регулятором 380 В/20 А;
  • з'єднувальними кабелями;
  • агрегатом автономного живлення потужністю не менше 5 кВт.

В разі зацікавленості замовника у вимірюванні вищезазначених параметрів силових трансформаторів 35/10(6) кВ потужністю 1000–6300 кВА (найбільш поширених у мережах України) перелік обладнання лабораторії доповнюється трифазним трансформатором 0,38/11 кВ та монтується регулятор 380 В/40 А.

IMG_4888У   базовому   варіанті   другого   рівня   лабораторія   дозволяє виконувати:

  • вимірювання втрат холостого ходу, короткого замикання та коефіцієнту трансформації за трифазною схемою і номінальних значеннях напруги та струму трансформаторів 10(6)/0,4 кВ;
  • вимірювання контуру заземлення;
  • визначення групи з'єднання обмоток;
  • вимірювання опору обмоток трансформаторів постійному струму;
  • вимірювання опору ізоляції та коефіцієнту абсорбції;
  • тепловізійні вимірювання та вимірювання опорів приєднання;
  • випробування ізоляції обладнання підвищеною напругою змінного струму.

На вимогу замовника функції електротехнічної лабораторії аудиту можуть бути доповненні приладами теплотехнічного контролю, що дозволяє проводити енергоаудит теплоенергетичних об`єктів і мереж (котли, теплотраси, паропроводи, повітропроводи, пар, конденсат, гаряча, холодна вода). 

IMG_4899Додатково ми доукомплектовуємо лабораторію приладами для визначення втрат холостого ходу і короткого замикання для трансформаторів з вищою напругою 35 і 110 кВ за методом «малих» напруг з метою порівняння отриманих даних із зазначеними в паспорті трансформатора. Порядок вимірів і випробувань представлений у паспортах і інструкціях для експлуатації приладів (зокрема - СА-540), якими укомплектована лабораторія.

Нашими партнерами в науковій роботі і практичному впровадженні розробок є: Інститут електродинаміки НАН України; НТУ «Київський політехнічний інститут»; НУ «Львівська політехніка»; Хмельницький державний університет; НПК «Київський інститут автоматики»;  ВО «Київприлад»; ТОВ НВФ «Титан-Т»; ДП ВДНВЦ стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів;  ДП «Укрметртестстандарт».

Компанія регулярно представляє свою продукцію на вітчизняних та міжнародних виставках енергетичного і метрологічного обладнання, постійно отримує високу оцінку організаторів та відвідувачів виставок.

 
Наверх