12 Жов 2021
226

Готовність до надзвичайних ситуацій – запорука стабільної роботи

Надзвичайні ситуації в Україні виникають у 5-8 разів частіше, ніж в інших промислово розвинутих країнах світу, в результаті чого щорічно гине понад 1% населення (більше 50 тисяч осіб).

Майже третина аварій і нещасних випадків на виробництві пов’язана з незадовільними знаннями людей порядку дій у надзвичайних ситуаціях. Це – наслідок серйозних недоліків у навчанні як на виробництві, так і в інших сферах діяльності людини.

Тому у відповідності до частини другої статті 40 Кодексу цивільного захисту України і пункту 17 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 443, та Порядком проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року №819, на виконання Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у 2021 році та плану взаємодії з ГУ ДСНС України у Хмельницькій області 28 вересня в м. Нетішин у проведенні тактико-спеціальних навчань по гасінню умовної пожежі житлової квартири на 10-му поверсі 12 поверхового житлового будинку за адресою: м. Нетішин вул. Набережна, 19 брало участь об’єктове (невоєнізоване) формування Славутського РЕМ (Нетішинська дільниця).

МЕТА НАВЧАННЯ:

  1. Перевірити готовність підрозділів служб цивільного захисту Нетішинської МТГ, а також спеціалізованих служб до виконання дій за призначенням у разі загрози та виникнення пожежі в будинку підвищеної поверховості.

  2. Відпрацювання взаємодії спеціалізованих служб Нетішинської МТГ, оперативно-рятувальних підрозділів 3 ДПРЗ та 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області при ліквідації умовної пожежі.

  3. Перевірка оперативної готовності штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

IMG_1012Від Служби енергетики цивільного захисту Шепетівського району до навчань залучався персонал Славутського РЕМ (Нетішинська дільниця).

Загальну координацію дій спеціалізованої служби енергетики цивільного захисту Шепетівського району (Нетішинської дільниці) здійснювалось через штаб з НС Товариства під керівництвом в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» - начальника цивільного захисту Товариства Козачука О.І. та Департаменту цивільного захисту, пожежної безпеки та екології – Манільчука А.В.

 

У підсумку мета тренувань була досягнута, органи управління й сили ЦЗ та особовий склад об’єктового формування Нетішинської дільниці діяли злагоджено.

Енергетики Хмельниччини вкрай відповідально ставляться до надзвичайних ситуацій різного характеру.

Керівництвом АТ «Хмельницькобленерго», приділяється належна увага щодо виконання у повному об’ємі основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Товариство на постійній основі здійснює заходи щодо дотримання законодавства України, розпорядчих документів Міненерго України та Хмельницької облдержадміністрації у сфері цивільного захисту.

Департамент цивільного захисту, пожежної безпеки та екології

Наверх