Антикорупційна програма

Антикорупційна програма 2019

Викривачі корупції. Відповіді на найбільш поширені запитання про викривачів корупції, гарантії захисту їх трудових прав та умови отримання винагороди викривачем.


Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції


Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції»


Які органи в Україні борються з корупцією


Заклик президента України Володимира Зеленського до громадян повідомляти до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про усі випадки корупції

 

Повідомлення уповноваженого за виконання антикорупційної програми АТ «Хмельницькобленерго»


Отримання ключа електронного цифрового підпису


 Українська правда. Друга хвиля. FAQ для нових е-декларантів: що і як декларувати?


 Українська правда. Другий етап електронного декларування.


 Перелік посадових осіб, які є суб’єктами е-декларування


 Декларування доходів посадовими особами Компанії у 2016 році


 Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи


Методичні рекомендації з питань забезпечення виконання антикорупційного законодавства для керівників державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України


Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю 


Звіт Міністерства енергетики та вугільної промисловості про роботу з запобігання та виявлення корупції у 2017 році та Інформація про стан виконання структурними підрозділами Міненерговугілля заходів з усунення корупційних ризиків у 2017 році


Поскаржитись на хабарників можна й анонімно

Проблему корупції неможливо подолати виключно зусиллями представників влади та правоохоронних органів, адже є інша частина суспільства, яка покірно дає хабарі і замовчує цей факт. Не секрет, що корупційні злочини мають один із найвищих рівнів латентності. Тому посилення боротьби з корупцією, вироблення дієвих механізмів персональної відповідальності чиновників за порушення законодавства – такі пріоритети української влади на сьогодні.

Чинний Закон України «Про звернення громадян» унеможливлює анонімність та передбачає письмове звернення. Однак, боячись переслідувань чи з інших причин, не всі заявники хочуть надавати особисті дані. Тому вимоги до анонімних повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» є однією із інновацій цього Закону.

Пунктом 5 статті 53 Закону передбачено, що:

«Повідомлення про порушення вимог цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).
Вимоги до анонімних повідомлень про порушення вимог цього Закону та порядок їх розгляду визначаються цим Законом.

Анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог цього Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції».

Анонімно повідомити про корупційні дії в Товаристві: 0382 78 78 82

Доводимо до відома телефони довіри правоохоронних органів Хмельницької області:

  • СБУ — 0382 65 12 57
  • Облпрокуратура — 0382 75 51 14
  • Головне управління поліції — 0382 69 22 11
Наверх